بزرگ‌ترین شرکت نفتی فراساحلی جهان ورشکست شد

بزرگ‌ترین شرکت نفتی فراساحلی جهان ورشکست شد

شرکت والاریس که بزرگ‌ترین شرکت نفتی حفاری فراساحلی جهان به شمار می‌رود، در آمریکا اعلام ورشکستگی کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، شرکت والاریس انگلیس برای صاف کردن بخشی از بدهی 7.8 میلیارد دلاری خود در آمریکا اعلام ورشکستگی کرد.

این شرکت با ارائه درخواست ورشکستگی به مقامات قضایی آمریکا پیشنهاد کرده است تا 6.5 میلیارد دلار از 7.8 میلیارد دلار بدهی‌اش را از طریق ارائه دارایی تأمین کند.این شرکت بزرگ‌ترین دارنده سکوهای حفاری فراساحلی در جهان به شمار می‌رود.

با توجه به آنکه صنعت حفاری دریایی در جهان یکی از بخش‌هایی است که از محل تبعات شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت و تقاضای نفت در بازار جهانی بیشترین آسیب را دیده است.

دو شرکت دیاموند و نوبل نیز که اتفاقا در زمینه حفاری دریایی فعال بوده‌اند نیز پیش‌تر در‌ آمریکا اعلام ورشکستگی کرده‌اند. البته والاریس تا الان خوش‌شانس بوده چرا که به گزارش وال‌استریت ژورنال نیمی از طلبکاران این شرکت پیشنهاد آن برای تأمین بدهی از طریق ارائه دارایی را قبول کرده‌اند.

تام بورک، مدیرعامل والاریس می‌گوید:‌شیوع کرونا احتمالاً به افت جدی و بیشتر صنعت خدمات نفتی در جهان منجر خواهد شد.

البته چیزی که برای طلبکاران خبر خوبی بود برای سهامداران والاریس خبر وحشتناکی به شمار می‌رفت، چرا که بر اساس طرح جدید والاریس تمام سهام‌های این شرکت به باد خواهند رفت.

webmaster
atraoxinkaroon@gmail.com