افزایش تولید نفت ایران از میدان مشترک با امارات

افزایش تولید نفت ایران از میدان مشترک با امارات

در چهارمین روز از هفته دولت، سکوی S۱ میدان مشترک سلمان در آب‌های خلیج فارس راه‌اندازی شد و با بهره‌برداری از این سکوی سرچاهی، ظرفیت تولید نفت در این میدان مشترک افزایش پیدا می کند.  

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، این سکوی ۱۰۵۰ تنی که توسط متخصصان توانمند کشورمان ساخته و در اسفندماه سال گذشته در محل مورد نظر نصب شده است، پس از انجام عملیات تکمیلی راه‌اندازی، به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این سکوی سرچاهی در میدان سلمان، ظرفیت تولید نفت در این میدان مشترک با امارات افزایش خواهد یافت.

مهندسی، طراحی و ساخت این سکو 100 درصد ایرانی است. در این سکو از به‌روزترین تجهیزات کنترل استفاده شده و کلیه تجهیزات فرآیندی و ایمنی این سکوی سرچاهی به صورت کنترل از راه دور از سکوی مادر (سلمان) صورت گرفته، همچنین پایش آن از طریق دوربین‌های مدار بسته انجام می‌شود.

پس از نصب عرشه سکوی S۱، عملیات hook up شامل برقراری ارتباط برق و فیبر نوری زیر دریایی بین سکوهای مجتمع نفتی سلمان و سکوی اقماری S۱، همچنین ارتباط لوله‌های زیر دریایی نفت و گاز با سکو و اجرای سایر اتصالات از شیرهای سرچاهی انجام شد.

از سوی دیگر پس از آزمایش‌های رادیوگرافی، هیدروتست و نشتی‌یابی، عملیات پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی مطابق با استانداردهای روز و با نظارت همکاران سکوی سلمان و مهندسی و ساختمان اجرا شده است.

گفتنی است، اجرای این پروژه ملی در میدان مشترک سلمان با همکاری سازنده و موثر همکاران منطقه لاوان به‌ویژه کارکنان سکوی سلمان، همچنین همکاران در مدیریت‌های مختلف سازمان از جمله بازرسی فنی، امور فنی، حفاظت فنی، امور مالی و تدارکات و کالا در کنار مدیریت مهندسی و ساختمان و پیمانکار پروژه امکان‌پذیر شده است.

webmaster
atraoxinkaroon@gmail.com