توسعه صنعت پتروشیمی از ارکان محوری اقتصاد مقاومتی است

توسعه صنعت پتروشیمی از ارکان محوری اقتصاد مقاومتی است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه صنعت پتروشیمی از مهم‌ترین ارکان اقتصادی مقاومتی است، گفت: صنعت پتروشیمی می‌تواند روند توسعه اقتصادی کشور را شتاب بخشد.

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، توسعه هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی را راهکاری مؤثر برای رشد اقتصادی و افزایش اشتغال دانست و گفت: صنعت پتروشیمی توسعه‌دهنده اقتصاد کشور است، از این رو سرعت پیشرفت در صنایع پتروشیمی باید شتاب گیرد.

وی افزود: سرمایه‌گذاری در پایین‌دست پتروشیمی به‌دلیل وجود ارزش افزوده بالا، قابل اطمینان و سودآور است، بنابراین توسعه صنعت پتروشیمی از مهم‌ترین ارکان اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون منابع و زیرساخت‌های خوبی برای این بخش در کشور وجود دارد و صنعت پتروشیمی می‌تواند روند توسعه اقتصادی کشور را شتاب بخشد.

مرادی عنوان کرد: برای رسیدن به اهداف مهم در صنعت پتروشیمی باید از خام‌فروشی پرهیز و سبد کالاهای صادراتی پتروشیمی را با هدف توسعه صادرات متنوع کرد.

وی گفت: در شرایط تحریمی و سخت اقتصادی، این صنعت پتروشیمی است که بیشترین ارز را وارد کشور کرده و به نوعی کمک کننده به اقتصاد بوده‌ است.

webmaster
atraoxinkaroon@gmail.com