درآمد ارزی صنعت پتروشیمی در وضع مطلوبی است

درآمد ارزی صنعت پتروشیمی در وضع مطلوبی است

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از افتتاح هشت طرح این صنعت تا پایان سال خبر داد و گفت: درآمد ارزی صنعت پتروشیمی همانند سال ۹۸ با صادرات انجام شده، وضع بسیار مطلوبی را نشان می‌دهد و در ۹ ماهه سال ۹۹ هم عرضه ارز صنعت پتروشیمی به سامانه نیما فراتر از برنامه بوده است.

به گزارش خبرنگار شانا، بهزاد محمدی امروز (یکشنبه، هفتم دی‌ماه) در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت روز صنعت پتروشیمی اظهار کرد: صنعت پتروشیمی، به‌عنوان صنعت نخست کشور، روز به روز جایگاه خودش را در اقتصاد ملی مستحکم‌تر می‌کند و دستاوردهای ارزشمند این صنعت حاکی از کم اثر بودن تحریم‌های ظالمانه‌ای است که علیه شرکت‌ها و مدیران این صنعت اعمال شده است.

وی با بیان اینکه قطار توسعه صنعت پتروشیمی در کشور با شتاب لازم در حال حرکت است و هر چند مدت یک‌بار شاهد بهره‌برداری از یک طرح عظیم پتروشیمی هستیم، یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون ۹ طرح پتروشیمی با دستور رئیس‌جهموری به بهره‌برداری رسیده است.

معاون وزیر نفت با استناد به آمارهای بین‌المللی درباره رشد تقاضای محصولات پتروشیمی اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد رشد تقاضا در بخش محصولات پتروشیمی بین ۴ تا ۵ درصد است، این درحالی است که رشد تقاضا در بخش نفت و فرآورده‌های نفتی در دنیا کمتر از یک درصد است. این موضوع مسئولیت ما را در توجه به این صنعت کلیدی دوچندان می‌کند.

webmaster
atraoxinkaroon@gmail.com