سازندگان ایرانی عمده تجهیزات صنعت گاز را تامین می‌کنند

سازندگان ایرانی عمده تجهیزات صنعت گاز را تامین می‌کنند

آترا اکسین؛ به گزارش  شرکت ملی گاز ایران، محمد عسگری با اشاره به اهمیت برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی، گفت: شرکت ملی گاز ایران سال‌هاست که همسو با رونق تولید فعالیت کرده و با حمایت از صنایع داخلی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز خود، گام‌های اساسی و مهمی برداشته است.

وی ادامه داد: نمایشگاه بیست ‌و پنجم با شعار «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» و با هدف معرفی دستاوردهای صنعت نفت و برنامه‌های آینده برگزار می‌شود.

سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه آیین رسمی آغاز به کار بیست ‌و پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صبح روز جمعه (سوم بهمن‌ماه) با حضور وزیر نفت، فعالان بخش خصوصی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تولیدکنندگان و فعالان صنعت نفت برگزار می‌شود، افزود: این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و پروتکل‌های سختگیرانه‌ای نیز برای حفظ سلامتی مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

عسگری با بیان اینکه غرفه شرکت ملی گاز ایران در سالن ۳۸ فعالیت‌های این شرکت را در معرض دید عموم قرار می‌دهد، اظهار کرد: نمایشگاه امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، کمی متفاوت‌تر از سال‌های پیش برگزار می‌شود؛ هرچند پروژه‌های گازی طی این مدت با تلاش و توان داخلی به کار خود ادامه داده و کار گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور بر زمین نمانده است.

وی همچنین با بیان اینکه این شرکت از سال‌ها پیش با بحث داخلی‌سازی، جهش تولید را در برنامه داشته و در بخش‌های مختلف برای نیازهای خود به صنایع داخلی متکی است، تصریح کرد: می‌توان گفت تا حدودی همه تجهیزات مورد نیاز این صنعت، به‌ویژه در بخش گازرسانی در داخل کشور ساخته می‌شود و این شرکت در حوزه ساخت داخل در طول سال‌های گذشته، به‌عنوان یکی از ایرانی‌ترین و بومی‌ترین بخش‌های صنعت نفت و گاز فعالیت کرده و به تولیدکنندگان داخلی اعتماد و اتکا داشته است.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، سوم تا ششم بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

/ پایان نوشتار

webmaster
atraoxinkaroon@gmail.com