گلدمن ساچز: اولین اقدامات بایدن خبر خوبی برای قیمت نفت است

گلدمن ساچز: اولین اقدامات بایدن خبر خوبی برای قیمت نفت است

آترا اکسین؛‌ به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد اقدامات اولیه اتخاذ شده توسط دولت جو بایدن به حمایت از بازار نفت در سال جاری و سال آینده میلادی کمک می‌کند.

 تحلیلگران گلدمن ساچز طی یادداشتی در بیست و یکم ژانویه نوشتند تمرکز بر هزینه‌های مالی، عدم فوریت برداشتن تحریم‌های نفتی ایران و محدودیت های صنعت انرژی آمریکای شمالی، به حمایت از قیمت نفت کمک خواهد کرد.

 بازارهای نفت از اواخر 2020 در حال رشد بوده‌اند و آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا باعث افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم طی چند ماه گذشته شده است و سرمایه‌گذاران دورنمای مصرف سوخت را خوشبینانه می‌دانند. فراهم کردن افزایش تقاضا به شکل محرک‌های مالی باعث حفظ روند افزایش قیمت نفت خواهد شد.

 در همین حین، رشد عرضه نفت هم کنترل می‌شود. تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا بر بهبود وضعیت مالی خود تمرکز دارند و عربستان قول داده در دو ماه آینده تولید خود را پایین آورد تا به تعادل دوباره بازار کمک شود. به نظر نمی‌رسد محموله‌های نفت ایران هم به این زودی‌ها به بازار بازگردند.

 گلدمن ساچز پس از اعلام طرح کمک‌های کرونایی بایدن، پیش‌بینی خود از هزینه‌های مالی اضافی را از 750 میلیارد دلار تا 1.1 تریلیون دلار افزایش داد. بسته محرک مالی 2 تریلیون دلاری در 2021 و 2022 می‌تواند تقاضای نفت آمریکا را 200 هزار بشکه در روز افزایش داده و باعث ضعف بیشتر دلار شود.

 این بانک سرمایه‌گذاری انتظار ندارد به تعویق انداختن 60 روزه اعطای مجوز حفاری نفت و گاز در زمین‌های فدرال تاثیر چندانی در فعالیتهای تولیدی در کوتاه مدت داشته باشد. ولی نشان‌دهنده اولویت طرح‌های محیط زیستی دولت جدید است که هزینه‌های تولید را در بلند مدت افزایش می‌دهد.

webmaster
atraoxinkaroon@gmail.com