ایرانی بودن نفت توقیفی توسط آمریکا رد شد

ایرانی بودن نفت توقیفی توسط آمریکا رد شد

آترا اکسین؛ به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از بلومبرگ، شرکت نفت و گاز بین المللی فجیره امارات اعلام کرد محموله نفت خامی که توسط آمریکا توقیف شده و ادعا می‌شود نفت ایران بوده، در واقع نفت خام عراق است که در اوج همه‌گیری کرونا بر روی دریا ذخیره شده بود.

 شرکت فجیره که متعلق به شیخ حمد بن محمد الشرقی، حاکم امیرنشین فجیره است، تاکید کرد واسطه فروش این محموله از نفت خام است و این نفت در واقع به عراق تعلق دارد.

 آمریکا ادعا می‌کند ایران قصد داشته این نفت را در نقض تحریم‌ها و با استفاده از انتقال کشتی به کشتی و دستکاری مدارک صادر کند و ایران توقیف این محموله نفتی را یک دزدی دریایی نامیده است.

 شرکت فجیره اعلام کرد در ماه ژوئن دو میلیون بشکه نفت خام از یک عرضه کننده عراقی خریداری و در ماه بعد یک نفتکش را به عنوان منبع ذخیره سازی شناور در بندر فجیره در امارات برای نگهداری آن اجاره کرده است.

 طبق اعلام شرکت فجیره، این محموله نفتی در ماه اکتبر به یک خریدار چینی فروخته شده و این شرکت مسئول تحویل آن به چین و اجاره نفتکش آچیلیس برای انتقال آن بوده است. دولت آمریکا در ماه دسامبر این نفتکش را قبل از ترک بندر فجیره توقیف کرد.

 نفتکش آچیلیس به گالف کوست آمریکا منتقل و نفت خام آن در هوستون بارگیری شده است. شرکت فجیره اعلام کرده بخشی از منافع مالی این محموله نفتی متعلق به آن است.

/ پایان نوشتار

webmaster
atraoxinkaroon@gmail.com