بحران کرونا تقاضای نفت هند را ۲۰ درصد کاهش داد

بحران کرونا تقاضای نفت هند را ۲۰ درصد کاهش داد

آترا اکسین؛ به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، تقاضای سوخت در هند در ماه جاری میلادی در بحبوحه بحران کرونا در سومین واردکننده بزرگ نفت در دنیا همچنان رو به کاهش است و فروش بنزین به پایین‌ترین رقم طی یک سال گذشته رسیده است. مصرف دیزل هم در نیمه اول ماه مه تا کمترین میزان طی 7 ماه گذشته پایین آمده است.

 فروش بنزین و دیزل 20 درصد در نیمه اول ماه مه نسبت به ماه آوریل کاهش یافته است. اطلاعات اولیه مربوط به فروش شرکت نفت هند، شرکت بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم نشان می‌دهد فروش سوخت خودرو 28 درصد در مقایسه با همین هفته‌ها در 2020 پایین آمده است. سوخت خودرو 90 درصد از فروش سوخت در هند را تشکیل می‌دهد.

 اکثر هندی‌ها از ماه آوریل و به دنبال اوج همه‌گیری کرونا در قرنطینه‌های محلی به سر می‌برند، ولی دولت مرکزی هند از ترس کاهش رشد اقتصاد، هنوز قرنطینه عمومی اعلام نکرده است.

 همه‌گیری کرونا در هند حالا به مناطق روستایی رسیده است. موارد ابتلای روزانه نسبت به بیش از 400 هزار ابتلای جدید در اوایل ماه مه پایین آمده است ولی هند در روز جمعه سومین روز پیاپی بیش از 400 هزار مرگ ناشی از کرونا را گزارش داد.

 تقاضای سوخت در هند در نتیجه بحران کرونا 9.4 درصد در آوریل نسبت به ماه مارس پایین آمده بود.

اوپک در گزارش ماهانه خود در هفته گذشته اعلام کرد کاهش تقاضای نفت در هند عامل اصلی آمار پایین‌تر از حد انتظار تقاضای  جهانی در سه ماه فعلی است. این گروه اما خوشبین است علیرغم بحران کرونا در هند، گسترش برنامه‌های واکسیناسیون و افزایش تقاضا برای سوخت، 5.95 میلیون بشکه در روز به تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی بیفزاید.

/ پایان نوشتار

webmaster
atraoxinkaroon@gmail.com